Binance 5,3 milyon dolar dondurdu ama kayıp 54 milyon dolar iddiası

Kripto para borsası BtcTurk, bir siber saldırının sıcak cüzdanlarından on tanesinde tutulan fonları etkilediğini açıklamıştı. BtcTurk, soğuk cüzdanlarda saklanan kripto paranın büyük çoğunluğunun güvende kaldığını ve şirketin borçlarını ödeyebileceğini belirtmişti.

Binance CEO’su Richard Teng, X’te dünyanın en büyük kripto borsası olan şirketinin soruşturmada BtcTurk’e yardım ettiğini ve “şu ana kadar 5,3 milyon dolardan fazla çalıntı fonu” dondurduğunu duyurdu.

Blockchain dedektifi ZachXBT, zamanlama analizinin sonuçlarına göre Avalanche tokenlarında yaklaşık 54 milyon dolarlık şüpheli transferlerin muhtemelen saldırıyla bağlantılı olduğunu söyledi. ZachXBT , BtcTurk’ün saldırıyı açıklamasıyla hemen hemen aynı zamanlarda gerçekleşen büyük işlemlerde, fonların THORChain kullanılarak Binance ve Coinbase gibi borsalara aktarıldığını ve ardından Bitcoin olarak iki ayrı cüzdana çekildiğini belirtti .

Avalanche cüzdanının daha önce bir blockchain araştırmacısı tarafından bir Türk kripto para borsasına ait olduğu tespit edilmiş olması, BtcTurk ile Avalanche transferleri arasındaki bağlantıda da güven sağlıyordu.

AYNI ANDA ÇEVRİMİÇİ CASİNO’YA SALDIRI

Ayrıca ZachXBT, Telegram’da çevrimiçi casino Sportsbet’in “hırsızlıklardan elde edilen fonların gelmesiyle birlikte iki saat önce BTCTurk ile aynı tehdit aktörü tarafından muhtemelen 3,5 milyon dolardan fazla bir ücret karşılığında saldırıya uğradığını” belirtti. The Block’un yorumu için Sportsbet’e hemen ulaşılamadı, ancak Sportsbet’in ana sayfasındaki bir mesajda “Kasiyer Bakımı” başlığı altında “BTC ve BSC ağlarındaki işlemlerin yanı sıra BTC ve BNB ile oyun oynamanın da şu anda mevcut olmadığı” belirtiliyor.

The Block’un Avalanche Fiyat Sayfasına göre Avalanche’ın fiyatı transferlerin ardından yaklaşık yüzde 10 düştü, ancak o zamandan bu yana Cumartesi günkü en düşük değerinden yüzde 5 toparlandı .

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir